Potreban vam je prevod sa srpskog na ruski, i obratno? Želite uslugu koja će biti kvalitetna i brza, a po pristupačnoj ceni? Na pravom ste mestu.
Konsultacije u vezi sa prevodom su besplatne, a cene transparentne, bez dodatnih troškova.
Prevodilačka agencija ABC prevodi ima deset godina iskustva iza sebe i na stotine hiljada prevedenih stranica najrazličitije dokumentacije. Za klijente smo prevodili sve – od lične dokumentacije, sajtova, preko medicinskih izveštaja, prevoda tenderske dokumentacije, master radova, ugovora, uputstava za korišćenje lekova, mašina itd.
Usluge prevoda sa overom sudskog tumača za ruski jezik možete da potražite u našim kancelarijama koje se nalaze u Beogradu, Novom Sadu i na Novom Beogradu.
Svi ovi prevodi prolaze kontrolu kvaliteta kako bi do vas stigao besprekoran prevod koji bez razmišljanja možete proslediti dalje, na primer – u ambasadu.
Garantujemo za sigurnost vaših podataka.
U timu imamo dovoljan broj iskusnih prevodilaca za ruski jezik, tako da smo spremni da uradimo prevod u što kraćem roku. Kada kažemo prevodilac, mislimo i na sudskog tumača za ruski jezik ovlašćenog od strane Ministarstva pravde Republike Srbije.
Vršimo profesionalne usluge prevoda sa overom sudskog tumača za ruski jezik. Sudski tumač za ruski jezik vrši overu:
U svom timu imamo stalno zaposlene sudske tumače za ruski jezik, koji su u svakom momentu spremni da odgovore na vaš zahtev za prevodom i overom bilo koje vrste dokumenta.
Naši sudski tumači za ruski jezik vam stoje na raspolaganju za:
zatim:
Naši klijenti su fizička i pravna lica. Poverenje nam ukazuju domaća i strana mala, srednja i velika preduzeća. Deo naše referentne liste klijenata možete pogledati OVDE.
Za nas ne postoje granice, samo izazovi!
Ruski jezik pripada istočnoj grupi slovenskih jezika. Nalazi se na osmom mestu u svetu po broju izvornih govornika.
Staroruski, koji se smatra pretečom ruskog, bio je od X do XIV veka književni jezik stare ruske države – Kijevske Rusije. Najstariji ruski ep (Сло́во о похо́де И́гореве, И́горя, сы́на Святосла́вова, вну́ка Оле́гова) potiče iz XII veka i pisan je na staroruskom. Iz tog perioda potiče i zbornik zakona Pravda (Ру́сская Пра́вда), koji je takođe pisan na staroruskom jeziku. Veliki uticaj na ruski jezik izvršio je staroslovenski.
Usled raspada Kijevske Rusije pod naletima Mongola i Tatara u XIII veku, staroruski, koji je bio jedinstven istočnoslovenski jezik, počeo je da se grana i tako su od njega nastala 3 savremena istočnoslovenska jezika: ruski, beloruski i ukrajinski.
Ruski jezik jedan je od šest jezika Ujedinjenih nacija.